HAKKIMIZDA

1980

Hikayenin Başlangıcı

Azmin, inancın ve adanmışlığın ismidir; İnan Tarım ECODAB. Kurucusu olan Abdullah İnan tarafından daha çocukluk yıllarından gelen bir hayalin ismidir. Tarım ve hayvancılıkla uğraşarak geçen çocukluğun ardından, 80'li yılların başında tıbbi aromatik bitkileri doğadan kendi elleriyle toplayarak büyümüş bir delikanlı ve büyüdüğü bu topraklara dört eliyle sarılmış bir adamın öyküsüdür.

1997

“İnan Tarım Ürünleri Ticaret” şirketi resmen kuruldu.

Uzun yıllar doğada geçen bitki toplayıcılığının ardından, toplanan bitkileri ufak ufak satın alarak başlayan bu yolculuk, 90'lı yıllarda resmiyete dökülecek ve bir hayal gerçeğe dönüşecektir. 1997 yılında Antalya'da 4.000㎡ kapalı alan üzerine sanayi yatırımları yapmaya başlayan İnan Tarım Ürünleri Ticaret; markasını tescilleyerek İnan Tarım ECODAB ismini almıştır. Bu adım ile beraber İnan Tarım ECODAB, tıbbi aromatik bitkisel yağlar, bitkisel sular, soğuk sıkma yağlar ve baharatların üretimine başlamıştır.

2010

Isparta ili Sütçüler ilçesi Kesme köyünde 6.000㎡ alan üzerine kurulu markanın, ikinci fabrikası inşa edilir.

Her zaman müşterilerine sunduğu yüksek standartlı ürünler ve titiz çalışma prensipleriyle başarıdan başarıya geçen yıllar, firmanın 2010 yılında önemli bir yatırıma daha imza atmasına sebep olur. Isparta ili Sütçüler ilçesi Kesme köyünde 6.000㎡ alan üzerine kurulu markanın, ikinci fabrikası inşa edilir. İlerleyen yıllarda Isparta gülünün dünya çapında tanınmasına da büyük katkıları olacak olan fabrika; % 100 gül yağı, gül suyu ve gül konkreti üretimi yapmaktadır.

2011

Ana fabrikamız TÜRKİYE Antalya ili Serik Beldesinde 10.000㎡ büyüklüğünde inşa edilmiştir.

Katkısız saf ürünleriyle tüm dünyada tercih edilen bir markaya dönüşen İnan Tarım ECODAB, sürekli büyüyen pazar ihtiyaçlarını karşılamak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına; 2011 yılında başlayan ve inşası 4 yıl süren, Antalya ili Serik ilçesinde 2015 yılından beri faaliyette olan 55.525㎡ açık alan üzerinde yer alan yeni fabrikasını hayata geçirmiştir. Fabrika tıbbi aromatik bitkisel yağlar, bitkisel sular, soğuk sıkma yağlar ve baharat olarak geniş bir skalada müşterilerine hizmet sağlamaktadır.

2018

TÜRKİYE Afyon ili Evciler köyünde 3. fabrikamızın inşaatına başlanmıştır.

Başarılarıyla gelişen ve satışlarını artıran İnan Tarım ECODAB, bir yeni fabrika ve üretim alanına daha ihtiyaç duyması ile beraber sahibi olduğu 740.000㎡ arazi üzerine fabrika kurmaya karar vermiş ve 2018 yılında bu projeyi faaliyete geçirmiştir. Böylece, İnan Tarım ECODAB sektörün büyüyen ihtiyacını her zaman karşılamaya hazır bir hale gelecektir.

Kendi sektörünün uzun yıllardır öncülüğünü yapan İnan Tarım ECODAB üretim tesislerinde başta bitki-baharat işlemesi olmak üzere, soğuk sıkma yağ üretimi, konkret üretimi, distilasyon yöntemi ile tıbbi aromatik bitkisel yağ üretimi ve bitkisel su üretimine devam etmektedir.

% 100 milli bitkilerle üretimini gerçekleştiren İnan Tarım ECODAB hiçbir ürün grubunda ithal ürün kullanmamaktadır. Milli değerlerine ve ülkemizin bereketli topraklarına her daim tutunmuş olan firmamız, bugün tüm dünyada 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır.

Firmamız USDA ORGANIC, EU ORGANIC, GMP, HELAL, ISO 9001:2015, ISO 22000:2018, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 ve ISO 10002:2018  gibi kalite sertifikalarına sahiptir. Amerika kıtasına da ihracat yapan firmamız, Amerikan Sağlık Bakanlığı denetim kuruluşu FDA tarafından denetlenmekte ve sistemlerinde güvenilir geçerliliği olan bir firmadır.

İnan Tarım ECODAB; sürdürülebilir ürün kalitesi, hijyenik üretim alanları ve güvenilir ticaret anlayışıyla yurt içi ve yurtdışı pazarlarında her geçen yıl daha da büyümektedir.